Zsúfolásig megtelt a művelődési központ színházterme a Kiskőrösi Szlovák Nemzetiségi Népdalkör és Citerazenekar megalakulásának 40. évfordulójára szervezett születésnapi rendezvényen. 1976-ban Harcos Károly vezetésével jött létre a szlovák hagyományőrző együttes. Ekkor harmincöten énekeltek az együttesben, s a citerazenekar kilenc fiatalemberből állt. A Kiskőrösi Szlovákok klubját 1972 óta Gmoser Györgyné vezeti. A 40 éves évfordulót szlovák műsorral, vacsorával és bállal ünnepelték.
Az együttesnek 1976 május elsején volt az első fellépése.
A Kiskőrösi Szlovák Népdalkör és Citerazenekar tagjai a Kiskőrösi Szlovákok Szervezetével, valamint az őket támogató aktívákkal együtt igen tartalmas és mozgalmas életet élnek. Az együttes tagjai szeretnek együtt lenni. Egy-egy fárasztó nap után a jó hangulat, a jó társaság, a közös éneklések mindig felüdülést jelentenek számukra. A 40. évfordulón a művelődési központban kiállításon mutatták be a szlovák ősöket és felelevenítették a népdalkör elmúlt négy évtizedét.
Az ünnepi műsort Supka Éva gyönyörű szlovák népviseletben konferálta. A népdalkör bemutatkozása után a születésnaposokat köszöntötte többek közt Fuzik János, a parlament szlovák nemzetiségi szószólója is.
A köszöntők után egy jelenetben elevenítették fel az asszonyok őseik hétköznapjait.
Természetesen a gasztronómia is fontos szerephez jutott a születésnapi rendezvényen. A Nyanyicska konyha kínálta sok-sok kiskőrösi finomsággal a vendégeket. Az előadás után közös vacsora, majd természetesen bál zárta a nap programját.
Megtartotta márciusi ülését szerdán Kiskőrös Város Képviselő-testülete. A Városháza dísztermében 12 téma került a döntéshozók elé, majd kérdések, tájékoztatók, bejelentések hangzottak el.
A napirend elfogadása után beszámoló hangzott el a közrend és közbiztonság helyzetéről Csizovszki László rendőr alezredes, városi rendőrkapitány előadásában. A statisztikákból kiderült, hogy az elmúlt öt évet nézve a 2015-ös évben a legkevesebb bűncselekmény került regisztrálásra. A bűncselekményszám csökkenését elsősorban a vagyon elleni bűncselekmények számának a csökkenése eredményezte. A nyomozás eredményesség területén a kiskőrösi kapitányság a 2015-ös évben 70,1 %-ot ért el, amellyel a megye kapitányságai között a negyedik legeredményesebb volt. Kiskőrös város belterületén a 2015. évben összesen 17 személyi sérülésessel járó közlekedési baleset történt, amelyek közül halált okozó nem volt. A városban ittasan okozott sérüléses baleset nem történt, viszont ittas állapotban gépjárművet vezető személy 61 esetben került elfogásra. A baleseti okok közül ki kell emelni a tényleges és relatív gyorshajtást, az elsőbbségi jog meg nem adását - amelyek közül az utóbbi gyakran párosul nagyfokú figyelmetlenséggel is -, továbbá a kanyarodás szabályainak be nem tartását. A beszámolóban olvasható, hogy a sérüléses balesetek okozóiból 5 kerékpáros és egy gyalogos volt, amely mutatja, hogy e-tekintetben további feladatok vannak a közlekedési kultúra javítása érdekében.
A második napirendi pontban a Kiskőrösi Települési Értéktár Bizottság beszámolóját véleményezte a képviselő-testület, melynek tevékenységével kapcsolatban Pohankovcs András alpolgármester és Pethő Attila is kritikát fogalmazott meg.
Ezt követően módosították a személyes gondoskodást nyújtó szociális és gyermekjóléti ellátások térítési díjáról szóló önkormányzati rendeletet. Ennek értelmében a gondozási intézményi térítési díjat 550 Ft/fő/nap összegben határozták meg. Az idősek otthonában a térítési díjat havi 87.000.-Ft-ban, vagyis napi 2.900.-Ft-ban állapították meg.
A negyedik napirendi pontban az önkormányzat, az ötödikben pedig a polgármesteri hivatal szervezeti és működési szabályzatát módosították.
Határoztak kommunikációs együttműködési megállapodás megkötéséről a Bács-Kiskun Megyei Önkormányzattal. Az együttműködés célja, hogy a közérdekű, lakosságot érintő információk minél több felületen és platformon eljussanak az érintettekhez, továbbá a megyében élők összetartozásának és együtt gondolkodásának, azaz a megyei identitásérzésnek az erősítése. Az együttműködés során az önkormányzatok fő feladata az lenne, hogy a lakosságot érintő közérdekű eseményeiket, tevékenységeiket saját média felületeiken kommunikációs eszközeikkel kölcsönösen megjelentessék.
Döntöttek pályázat benyújtásáról új óvoda építésére a Kőrisfa utca, a Budai Nagy Antal utca és a Gábor Áron utca által körülvett területen. A támogatási kérelmek benyújtására 2016. március 21. és 2016. május 23. között van lehetőség. A pályázati kiírás alapján a támogatás intenzitása 100 %. Az igényelhető vissza nem térítendő támogatás maximális összege bruttó 400.000.000 Ft. A projekt teljes költségvetése megközelítőleg 600.000.000,- Ft. Az önkormányzat az új óvoda építéséhez 200.000.000 Ft hitel felvételét is tervezi.
A folytatásban még egy pályázat benyújtásáról határoztak, mégpedig a 2016. évi testvér-települési programok és együttműködések támogatására.
Határozatot hozott a képviselő-testület az Európai Unió által meghatározott kötelező betelepítési kvóta elutasításáról, és kéri a Kormányt, hogy minden lehetséges eszközzel akadályozza meg az illegális migránsok beáramlását és a kötelező betelepítési kvótát, védje meg Magyarországot és a magyar embereket! Az ülést interpellációk, kérdések, tájékoztatók, bejelentések zárták.
Sikerrel zárult a VII. Duna-Tisza közi Agrár Expo. A térség legnagyobb agrár eseményére ezrek voltak kíváncsiak a hétvégén Kiskőrösön. A Borbás Marcsi sütőshow-jával és Csobot Adél fellépésével tűzdelt magyar kistermelői élelmiszer bemutató és vásár látogatói mindkét napon megtöltötték a Városi Sportcsarnokot.
A 150 kistermelőt és 2500 terméket felvonultató rendezvény fővédnöke Font Sándor országgyűlési képviselő, a Parlament Mezőgazdasági Bizottságának elnöke méltatta az expót, megidézve a kezdeteket.
A szombati megnyitón Kis Miklós Zsolt, agrár-vidékfejlesztésért felelős államtitkár is köszöntötte a megjelenteket.
Beszédét követően, két előadónak, dr. Gyuricza Csabának, a Mezőgazdasági és Vidékfejlesztési Hivatal elnökének és Domján Gergelynek, a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara Bács-Kiskun megyei szervezete elnökének köszönhetően a magyar agrárium pillanatnyi állapotáról felvillantott helyzetképeket ismerhették meg a termelők.
A rendezvény fő célja az elmúlt hat évben nem változott: idén is a minőségi alapanyagokból készült kézműves magyar élelmiszerek népszerűsítése, értékesítése, lehetőségeiknek bővítése áll a középpontban. A családias hangulatú expón ezúttal is lehetőség volt olyan finomságok kóstolására és vásárlására is, mint például a házi készítésű füstölt áruk, a kézműves sajtok, a borok, mézek, lekvárok, olajok, zöldségpástétomok, préselt gyümölcslevek.