A közelmúltban tartotta évértékelő állománygyűlését a Kiskőrösi Hivatásos Tűzoltó-parancsnokság. Az esemény elöljárója Babud Jenő tűzoltó ezredes, a Kiskunhalasi Katasztrófavédelmi Kirendeltség vezetője volt. Megtisztelte a lánglovagokat jelenlétével Domonyi László polgármester, és Turánné Török Ágnes, a Bács-Kiskun Megyei Kormányhivatal Kiskőrösi Járási Hivatalának vezetője is.

Az állománygyűlést Paksi Dénes tűzoltó alezredes elmúlt évet összefoglaló értékelése nyitotta. A megelőzés éve volt 2015 a katasztrófavédelem számára, hiszen nem következett be nagyobb természeti vagy ipari katasztrófa.

2014-hez képest több dolga akadt az elmúlt évben a helyi tűzoltóknak.

A Kiskőrösi Hivatásos Tűzoltó-parancsnokság feladata a keceli és a soltvadkerti önkormányzati tűzoltóság szakmai irányítása, emellett pedig a környező települések 8 önkéntes tűzoltó egyesületével van együttműködési megállapodásuk.

2012 januárjától a tűzoltók integrált feladatrendszerben dolgoznak.

Paksi Dénes értékelésében kitért arra is, hogy a tervek szerint 2018 végére elkészülhet az új tűzoltó laktanya, mely az önkormányzat által felajánlott 8000 négyzetméteres területen épül majd. Jelenleg a telekalakítással kapcsolatos eljárás folyik. 

Kis ünnepség keretében, Zsoldos Árpád természeti nevelő közreműködésével leplezték le a Mohácsi utcai óvodában a "Madárbarát Óvoda" táblát. A közel egy éven keresztül vállalt madárvédelmi tevékenység teljesítése, ezek képi és írásbeli dokumentálása után kaphatták meg a címet és az azzal járó emléktáblát.

A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület Madárbarát Kert programjának része a Madárbarát Óvoda alprogram. A pályázatot Kratokné Lukács Mária óvodapedagógus nyújtotta be.

A Mohácsi utcai óvodában már harmadik éve működik a Madarász-ovi, melynek keretében egy tanévben 8 foglalkozást tart a csoportoknak Árpi bácsi.

A táblaavató kedves kis ünnepségen minden óvodás felsorakozott. Marika óvó néni elmondta mit is jelent az újabb tábla az épület falán, majd a középsős Hajdú Virág és Hajdú Zoé mondott verset. Végül Árpi bácsi segítségével leleplezték a Madárbarát Óvoda címet hirdető táblát.

 

A Lépésről lépésre roadshow 2016 tavaszán, olyan műhelymunkákon való részvétel lehetőségét kínálja, ahol trénerek, gyakorló pedagógusok a Lépésről lépésre programba való közvetlen bepillantást, saját élmény megszerzését teszik lehetővé. A budapesti, győri, pécsi, miskolci helyszínek mellett 2016. március 21-én a Kiskőrösi EGYMI, mint Lépésről Lépésre Módszertani központ adott helyet a szakmai napnak.

A rendezvényre mintegy 70 vendég érkezett, óvodapedagógusok, tanítók, tanárok, fejlesztő pedagógusok, gyógypedagógusok az ország 13 településéről, 19 intézményből.

A szakmai nap délelőtt 10 órakor, két egymást követő óvodai, alsó és felső tagozatos bemutató órával kezdődött.

A vendégek az órák után, az intézménnyel való ismerkedés során meggyőződhettek arról, hogy hogyan segítheti a tanulási környezet, a különféle terápiák, a tanulási motivációt. A félórás ebédszünet kötetlen szakmai beszélgetésekre teremtett lehetőséget, majd 13 órától Zágon Bertalanné, a program szakmai vezetője tartott interaktív műhelymunkát.

A Lépésről lépésre program un. nyitott oktatási modell, amely a gyermek szükségleteire, viselkedésére, tulajdonságaira, korábbi ismereteire, tapasztalataira építkezést, és a saját fejlődés, tanulási folyamatban való aktivitás kialakítására helyezi a hangsúlyt.

A Partners Hungary Alapítvány a Lépésről lépésre program hazai gazdájaként fontosnak tartja a minőségi, gyermekközpontú oktatás terjesztését és azt célzó képzésekhez, fejlesztésekhez való hozzáférés támogatását. Ennek érdekében Bevezetés a Lépésről lépésre programba címmel akkreditált 30 órás továbbképzést hirdetett az érdeklődő intézmények pedagógusai számára.

 

44-10