Megtartotta júniusi ülését szerdán Kiskőrös Város Képviselő-testülete. A Városháza dísztermében 29 téma került a döntéshozók elé. 

A napirend elfogadása után tájékoztató hangzott el a közétkeztetési feladatok ellátásáról. Ennek keretében a TS Gastro Kft. ügyvezetője, Takács Zsolt válaszolt a képviselők kérdéseire, észrevételeire. Ezt követően döntöttek pénzügyi fedezet biztosításáról „záportározó kialakítása és csapadékvíz elvezető rendszerek rekonstrukciója” tervezett projekt előkészítési feladataihoz. A harmadik napirendi pontban sor került a 2016. évi költségvetés módosítására, majd módosították a személyes gondoskodást nyújtó szociális és gyermekjóléti ellátások térítési díjáról szóló önkormányzati rendeletet. A folytatásban beszámoló hangzott el a sportfeladatok ellátásáról valamint a Kiskőrösi Óvodák szakmai tevékenységéről. Meghatározták a 2016/2017-es óvodai nevelési évben indítható óvodai csoportok számát, és módosították az egészségügyi, gyermekjóléti és szociális intézmény szakmai programját. Határoztak arról, hogy ellátási szerződést köt az önkormányzat a Szeretetházi Baptista Gyülekezettel szenvedélybetegek nappali ellátása biztosítására. Szó volt a testületi ülésen a Három Tavasz szoborcsoport áthelyezéséről. Az 1975-ben felállított, Lessenyei Márta szobrászművész által tervezett emlékmű a megújult főtérről a katolikus temető előtti területre kerül át. Elbírálta a képviselő-testület a Petőfi Birkózó Klub és a Judo Egyesület kérelmét. Mindkét sportegyesület részére 200 ezer forint támogatást ítélt meg. Együttműködési megállapodást köt az önkormányzat a Kőrösszolg Kft-vel a „Védőháló a családokért” pályázati kiírás keretében. A tervek szerint az összefogás részese lesz még az Egészségügyi, Szociális és Gyermekjóléti Intézmény, a Kiskőrösi Óvodák, a Körös-körül Nők Egyesület, a Kiskőrös Városért Alapítvány és a Magyarországi Baptista Egyház Filadelfia Alapítványa. Ezzel az összefogással az EFOP projekt keretében 40 millió forint támogatás elnyerése érdekében nyújtanak  be támogatási kérelmet. Helyi „család-háló” kiépítésével, tanácsot, segítséget kaphatnának a beteg, sérült gyermekeket nevelő családok, a nehéz helyzetben lévő, több gyermeket nevelő családok, a gyermekneveléssel kapcsolatban segítséget kérő, és segítségre szoruló családok, személyek, párok. A testületi ülés harmadik részében ingatlanok, területek adás-vételéről, ajándékozásokról, lakásbérleti szerződések meghosszabbításáról döntöttek a városatyák. A nyilvános ülés interpellációkkal, kérdésekkel, tájékoztatókkal, bejelentésekkel zárult. Zárt ülésen döntöttek még a Kiskőrös Város Szőlészetéért és Borászatáért díj adományozásáról.

Kiskőrös Város Képviselő-testülete most nyári szünetre vonul, a város zavartalan működése érdekében azonban rendkívüli ülések biztosan lesznek a következő két hónapban is. A tervek szerint a döntéshozók legközelebb szeptember közepén tartanak rendes képviselő-testületi ülést.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         

Egy 1951-es minisztertanácsi határozat a pedagógusok munkájának társadalmi elismeréseként június első vasárnapját pedagógusnapnak nyilvánította. Megünneplésére először 1952-ben került sor: ekkor átadták a kiváló tanítói és tanári okleveleket az ország legjobb oktatóinak. Kiskőrös Önkormányzata is köszönti ilyentájt a város pedagógusait elismerések átadásával és ünnepi műsorral.

Szedmák Tamás, a művelődési, közoktatási és sport bizottság elnöke köszöntötte az ünnepelteket a művelődési ház színháztermében megrendezett ünnepségen, majd Domonyi László polgármester mondta el ünnepi beszédét.

A köszöntő szavak után elismerések átadása következett."Kiskőrösért Emléklapot" kapott Farkas Jánosné, a Kiskőrösi Óvodák dolgozója, Takács Istvánné, a Kiskőrösi Óvodák dajkája, Csengődi János, a Kiskőrösi Petőfi Sándor Evangélikus Óvoda, Általános Iskola, Gimnázium és Kertészeti Szakközépiskola tanterületének technikai dolgozója, Huszár József, a Kiskőrösi Petőfi Sándor Evangélikus Óvoda, Általános iskola, Gimnázium és Kertészeti Szakközépiskola Gimnáziumának technikai dolgozója, Judák Mihály Lászlóné, a Kiskőrösi Egységes Gyógypedagógiai Módszertani Intézmény gyógypedagógusa, Czérna János, a KT Bem József Általános Iskola igazgatóhelyettese, Czeffer István, a Kiskunhalasi Szakképzési Centrum Wattay Szakképző Iskolája és Kollégiuma szakoktatója, Hollósi Simon Györgyné, a Wattay Szakképző Iskola munkatársa és Molnár László, a Wattay Szakképző Iskola pedagógusa.

Kiemelkedő munkájáért minisztériumi kitüntetésben három pedagógus részesült, hatvan éven át kifejtett értékes szakmai tevékenységért gyémántoklevelet szintén hárman kaptak. Pedagógus Szolgálati Emlékérmet és Kiskőrösért Emléklapot kapott Bakosné Mezei Györgyike, a Kiskőrösi Óvodák óvodapedagógusa, a Thököly Úti Tagóvoda vezetője, Gojtánné Szabó Ágnes, a Kiskőrösi Petőfi Sándor Evangélikus Óvoda, Általános iskola, Gimnázium és Kertészeti Szakközépiskola középiskolai pedagógusa, valamint Petróczi-Kisné Kamasz Ágnes, a Kiskőrösi Óvodák óvodapedagógusa.

Gyémántdiplomát kapott Csengődi Dezsőné, a KT Bem József Általános Iskola nyugállományú dolgozója, valamint Farkas Ignác, a Kiskunhalasi Szakképzési Centrum Wattay Szakképző Iskolája és Kollégiuma egykori munkatársa és Varga Zsigmondné, a Kiskőrösi Óvodák nyugdíjas óvodapedagógusa, aki saját költeményének szavalásával örvendeztette meg a jelenlévőket.

Az ünnepi műsort a város oktatási intézményeinek óvodásai, diákjai adták.

Intelligens kisváros, intelligens régió címmel szervezett hétfőn konferenciát a Szarvas Fogadó dísztermében Kiskőrös Város Önkormányzata, valamint a Neumann János Számítógép-tudományi Társaság. A konferencia fő témája: a Smart Small City, vagyis az élhető, intelligens kisvárosok, különösen kiemelve a kiskőrösi megvalósításban rejlő lehetőségeket.

Az infokommunikáció az elmúlt években alapjaiban formálta újra gondolkodásunkat a minket körülvevő tárgyakról, környezetünkről és a településünkről. A korábban sokszor vizionált „okos város” fogalma mára belátható közelségbe került, léteznek elérhető árú, hatékony megoldások, információrendszerek, amelyek kényelmesebbé, eredményesebbé, költséghatékonnyá tehetik mindennapjainkat, és rendelkezésre állnak ennek megvalósítását támogató források. Ez a tény volt az alapja a Kiskőrösön rendezett konferenciának.

A résztvevőket Sályi Géza László, a program koordinátora, a Neumann János Számítógép-tudományi Társaság Bács-Kiskun megyei elnöke, valamint Domonyi László polgármester köszöntötték.

A téma legavatottabb hazai képviselői gyűltek össze városunkban, akik hangsúlyozták, hogy fontos céljuk megőrizni a múlt értékeit, alkalmazkodni a jelenhez, és befolyásolni a jövőt. Az Európai Unió intelligens városi fejlesztési céljait és modelljeit Dr. Kovács Kálmán, a Budapesti Műszaki Egyetem Egyesült Innovációs és Tudásközpont igazgatója mutatta be.

Kulcsár Sándor a Lechner Tudásközpont Smart City vezetője Okos, élhető városok, kormányzati tervek címmel mutatta be prezentációját.

A jelenlévők délelőtt megismerkedhettek a kisvárosi Smart modellel, délután a digitális esélyegyenlőségről volt szó, valamint a Microsoft és az EON képviselőinek segítségével néhány lehetséges megoldást is bemutattak a szakemberek. 

36-10